piątek, 8 stycznia 2016

Motor dla niepełnosprawnych Pendel Huka


Motocykl o napędzie elektrycznym stworzony z myślą o wózkowiczach! Taki pomysł wcielili w życie holenderscy inżynierowie renomowanej firmy Huka, tworząc skuter elektryczny Pendel, oparty na stalowej ramie, wyposażonej w rampę podjazdową dla wózka inwalidzkiego. Dzięki tym rozwiązaniom kierowca na wózku może samodzielnie podróżować nawet na dłuższych trasach, nie ma konieczności przesiadania, składania wózka. Zajęcie miejsca kierowcy zajmuje kilka sekund, a sama podróż jest bardzo komfortowa i bezpieczna, głównie dzięki zawieszeniu pneumatycznemu na tylnej osi. Pendel może być doskonałą alternatywą dla samochodu.
Motor wyposażony jest w silnik elektryczny o mocy 2200 W, a także w dwie baterie 12 V - 105 Ah, zastosowany napęd pozwala na przejechanie do 60 km, z maksymalną prędkością do 25 km/h (na płaskim terenie). Pojazd posiada hamulce przednie oraz tylne. Wnętrze pozwala na zajęcie miejsca wózkiem o szerokości do 80 cm. Sterowanie funkcjami odbywa się przy użyciu panelu elektronicznego, zaś torem jazdy tradycyjną kierownicą. Elegancka obudowa wykonana jest z trwałego poliestru. Dodam jeszcze, że skuter wyposażony jest w piersiowy pas bezpieczeństwa. Zapraszam do obejrzenia zamieszczonego poniżej filmu, zaś zainteresowanych odsyłam na stronę internetową Huka, niestety w Polsce nie jest aktualnie prowadzona dystrybucja tego pojazdu, polecam bezpośredni kontakt z producentem lub najbliższymi dystrybutorami w Europie, np na terenie Niemiec lub Węgier.

1 komentarz:

  1. Bardzo fajny sprzęt. Ja polecam również platformy schodowe dla niepełnosprawnych http://www.krzesla-schodowe.pl/tanie-platformy-schodowe-dla-osob-niepelnosprawnych/

    OdpowiedzUsuń